• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 85. yıldönümünü kutladık.

Datça KİGDER; 5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 85. yıldönümünü, anlamlı bir ekinlikle kutladı.

Maradona Restorant'da gerçekleşen etkinliğe; Be­le­di­ye Baş­ka­nı Gür­sel Uçar, İlçe  Kı­dem­li Cum­hu­ri­yet Sav­cı­sı Cihan Yit­kin ve eşi, İlçe  Cum­hu­ri­yet Sav­cı­sı Fatih Yur­da­kul, Be­le­di­ye Baş­kan Yar­dım­cı­sı İnci Bil­gin, KİGDER üye­si Kadınlar ve çok sayıda erkek ve bayandan oluşan çiftler katıldı.

Datça KİGDER başkanı Menşure YAVUZ; 5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 85. yıldönümü nedeniyle Datça’da düzenledikleri anlamlı kutlama etkinliğinde yaptığı konuşmada şunları ifade etti. “Bizler, Büyük Önder Atatürk’ün kadınlara verdiği yüksek değerin bir nişanesi olarak bugünü çok önemsiyoruz. Sosyal, toplumsal ve çalışma hayatında Cumhuriyet’in kuruluşundan beri elde ettiğimiz bu kazanımların bilincinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ancak, geldiğimiz bu nokta -kadın temsiliyeti- açısından hala yetersizdir. Parlamentoda kadın milletvekili, il valisi, ilçe kaymakamı, belediye başkanı, belediye meclisleri, muhtarlıklar ve kamu bürokrasisinde kadınlarımız daha çok görev almalı ve ülkeye hizmet sunmalıdır.”

KİGDER Baş­kan Yar­dım­cı­sı Mür­vet So­yalp 'te  günün anlam ve öne­mi­ni vur­gu­la­yan bir ko­nuş­ma yaptı.

Başkan Menşure Yavuz ve yönetim kurulu, ka­dın­la­rın seçme ve se­çil­me hak­kı­nın 85. Yıl­ dö­nü­mü anısına, Baş­ka­n Uçar ve  Datça 'da ki basın men­suplarından Se­bi­ha Ars­lan, Es­me­ri Alev Eke­baş ve Meh­met Çil'e pla­ket taktim etti.

  
407 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret10725
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.607316.6738
Euro17.573517.6439
Hava Durumu
Saat